Nowenna
Pompejańska

Nowenna Pompejańska to 6 nowenn po 9 dni każda, czyli łącznie 54 dni. Pierwsze 3 nowenny mają charakter błagalny a kolejne 3 – dziękczynny, co wyraża się poprzez inne modlitwy końcowe. Każdego dnia modlimy się cały różaniec: część radosną, bolesną i chwalebną wraz z krótkimi modlitwami towarzyszącymi. Możesz także wybrać wersję z tajemnicami światła.

Aplikacja pozwoli Ci modlić się zgodnie z rytmem Nowenny, niczego nie pomijając. Wystarczy wpisać intencję i wyznaczyć datę rozpoczęcia Nowenny, a następnie odtwarzać codziennie przewidziany na dany dzień zestaw nagrań, włączając się w modlitwę sercem i umysłem.

Mając do dyspozycji pełną wersję aplikacji, możesz modlić się bez łączenia się z Internetem – w drodze do pracy, w podróży lub podczas innych zajęć, które absorbują jedynie Twoje ręce. Połączenie z Internetem potrzebne będzie tylko do zapisania Twoich postępów w chmurze, by później móc kontynuować modlitwę na innym urządzeniu, np. na komputerze, w momencie, kiedy musisz podładować baterię w telefonie.

Schemat modlitwy na każdy dzień Nowenny:

  • żegnamy się znakiem krzyża, mówimy: Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego i podajemy intencję.
  • odmawiamy modlitwy początkowe różańca: Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu – robimy to tylko raz, przed pierwszą częścią różańca
  • modlimy się 3 części różańca: 3 x 5 tajemnic, czyli 15 dziesiątek; każda dziesiątka to Ojcze nasz, 10 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu; pomiędzy częściami lub dziesiątkami można robić przerwy
  • odmawiamy modlitwę końcową – odpowiednią do charakteru nowenny – błagalną lub dziękczynną,
  • modlimy się słowami Pod Twoją obronę..., a na samym końcu trzy razy wołamy: Królowo Różańca świętego, módl się za nami!